Для батьків


Відповідальність батьків у разі невідвідування дитиною дистанційних занять

    

Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків, за невиконання якого можуть настати негативні наслідки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих, або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Поважною причиною відсутності учня на навчальних заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я, або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).

Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).Такі справи розглядають на засіданнях суду.

Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн., без урахування судового збору.

Крім пропуску дітьми занять, батьки також несуть відповідальність за куріння ними сигарет, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.

Отже, навіть якщо заняття проводиться дистанційно, обов'язок присутності дитини на уроках є обов’язковою, контроль за цим покладається на батьків дитини, адже, відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

Виходячи із вищевикладеного, просимо батьків, або осіб, що їх замінюють, відповідально ставитись до належного виконання ними батьківських обов’язків щодо здобуття освіти їх дітьми.
ДЕКІЛЬКА ЗАПОВІДЕЙ БАТЬКІВСТВА
    Правил про те, як виховувати дитину, придатних на всі випадки, не існує.Усі діти різні. Кожна дитина унікальна, обдарована та талановита, кожна потребує підтримки. Але є речі, які протипоказані при спілкуванні з будь - якою дитиною без вийнятку. Мова йдеться про те, що батькам не можна робити.
   Якщо ми хочемо виховати людину, якій притамані саодисципліна, нам потрібно в прешу чергу розвивати її самосвідомість, прагнути до того, щоб у дитини сформувався позитивний образ до себе самої, і уникати всього, що руйнує цей позитивний образ.
   Отже, декілька заповідей для батьків, які бажають знайти спільну мову з дитиною і бути її другом. 
1. Не принижуй дитину!
2. Не погрожуй!
3. Не вимагай обіцянок.
4. Уникайте гіперопіки.
5. Не вимагайте негайної покори.
6. Не потурайте дитині!
7. Не вимагайте того, що не відповідає віку дитини!
8. Не моралізуйте і не говоріть дуже багато!Пам'ятка з профілактики булінгу
для батьків
Булінг (з англійської - хуліган, забіяка, грубіян), утиск, дискримінація, цькування. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей. Мотивація дл булінгу: заздрість, помста, відчуття неприязеі, прагнення відновити справедливість, боротьба за владу, самоствердження тощо.

Якщо Ви маєте підозри, що Ваша дитина страждає віл погроз, будьте конструктивними, дійте. 
Кілька порад батькам щодо протибулінгу:
1. Поговорітьз дитиною відкрито і доброзичливо.
2. Допоможіть дитині зрозуміти, що вона не є ані " ябедою", ані  "наклепником". Вона - смілива людина, яка не боїться говорити правду, щоб захистити себе та інших, виправити ситуацію.
3. Докладно з'ясуйте факти. Занотуйте: що і коли трапилось.
4. Домовтеся про зустріч з дорослими, які опікуються Вашою дитиною та Дітьми - агресорами( з батьками, вчителями, адміністрацією школи).
5. На зустрічі поясніть ситуацію, намагаючись бути максимально спокійними та конструктивними.
6. Спробуйте створити зрозумілий і масимально простий план щодо протидії булінгу.
7.Пам'ятайте,що Ваше пряме втручання, наприклад спроба
 " виховати" чужу дитину не припустима.
8.Дотримуйтеся плану та будьте уважні до власної дитини,її поведінки, реакцій, почуттів.
За  матеріалами Інтернет- ресурсів МОіН України.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар