пʼятницю, 20 січня 2023 р.

День Соборності України

 

    

         22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

 22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу. 

    За часів радянського режиму День Соборності не відзначався.На державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році після указу чинного президента країни Леоніда Кучми. 

    Напередодні цього державного свята, на ранковій зустрічі була проведена бесіда, присвячена святу,  Діти пограли у гру, де знаходили Державні символи України та народні символи держави, приготували малюнки,де привітали та побажали один одному миру та Перемоги!










Немає коментарів:

Дописати коментар